Biegi narciarskie - 29.03.2016
2016-03-29 10:37:04
Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich odbyły się w dniach 18-24.03.2016 w Jakuszycach z udziałem zawodników z Jedlicza.

Jedliczanin Dawid Bril srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w sprintach, Konrad Bil zajął 4 miejsce w MP Juniorów w biegu na 30 km.

Koniec sezonu zimowego zgromadził wszystkich najlepszych narciarzy w Polsce na czele z Justyną Kowalczyk i Maciejem Staręgą na Jakuszyckiej polanie gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów. Bardzo dobre warunki śniegowe pozwoliły rozegrać kilka dystansów narciarskich. W zawodach udział wzięli narciarze z Jedlicza: Konrad Bil, Wojciech Pelczar obaj MUKS Podkarpacie Jedlicze oraz Dawid Bril(obecnie zawodnik KS AZS AWF Katowice). Nasi zawodnicy spisali się dobrze, Konrad Bil uplasował się na czwartym miejscu w biegu na 30 km w Mistrzostwach Polski Juniorów, Wojciech Pelczar zajął 8 miejsce w biegu na 10 km. w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski a Dawid Bril zdobył srebrny medal w sprintach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.