Strzelectwo Sportowe - 3 sierpień 2010r.
2010-08-04 19:18:46
Na Obiektach sportowych Gwardii Zielona Góra w dniach 22.07.2010 - 27.07.2010 odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich. Klub strzelecki MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentowało czterech zawodników: Przemysław Biedka, Adrian Pawluś, Krzysztof Wałęga, Łukasz Wójcik, którzy zakwalifikowali się na Olimpiadę podczas eliminacji w Krakowie. Dużą niespodziankę sprawił Przemek Biedka zdobywając złote medale w konkurencjach karabinek pneumatyczny oraz w Grand Prix Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Przemek uzyskał jednocześnie tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych z wynikiem 388/400/23-dziesiątki centralne. Należy nadmienić, że jest to jedyny złoty medal zdobyty dla województwa podkarpackiego w ramach OOM w sportach letnich. Krzysztof Wałega zajął trzecie miejsce w finale centralnym strzelania w sieci, a w finale głównym zajął czwarte miejsce. Bardzo dobrze spisały się najmłodsze zawodniczki z naszego klubu biorące udział w Grand Prix. Startując z o wiele starszymi koleżankami zajęły odpowiednio: Brygida Bożek 24 miejsce z wynikiem (377/400), Agata Grzesik 50 miejsce (354/400), Brygida Piotrowska 53 miejsce (351/400). Uczestnicy Olimpiady wraz z trenerem pragną serdecznie podziękować wszystkim instytucjom, które udzieliły im wsparcia i umożliwiły udział w imprezie dla młodzieży uprawiającej strzelectwo sportowe.