Biegi górskie

Piotr Bril

WOJCIECH PELCZAR I ANNA ŚWIĘCH ZWYCIĘŻAJĄ W BIEGU NA DYSTANSIE 7 km. ORAZ ROBERT JANOCHA I MAŁGORZATA KRAWCZYK W MARSZU NW NA DYSTANSIE 3,5 km.,  PODCZAS BIEGU GÓRSKIEGO I MARSZU NW im. TYTUSA TRZECIESKIEGO, Jedlicze/Długie - 02.10.2021.

20211002 112128 20211002 113215

20211002 11364120211002 114953

244397040 565397868071414 1419392549202127681 n 244352893 299441431593077 900517414957614790 n

Piękne pogoda pozwoliły na przeprowadzenie w Jedlicze/Długie biegu górskiego oraz marszu NW w dniu 02.10.2021. Biegacze mieli do pokonania tym razem inną trasę niż w latach ubiegłych ze względu na trwającą wycinkę w lesie. Pętlę o długości 3,5 kilometra zawodnicy pokonywali dwukrotnie a maszerujący z kijami jednokrotnie. Trasa krótka ale wymagająca, bardzo dobrze oznakowana, przewyższenie prawie 300 metrów, dużo błota, trudne podbiegi ale za to piękne widoki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę, ciepły posiłek i dużą dawkę adrenaliny. Bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Pelczar który zwyciężył w kategorii open mężczyzn, przed Robertem Gleniem i Michałem Gazdowiczem, natomiast wśród Pań najlepsza była Anna Święch przed Agnieszką Raś i Otylią Biedroń. W marszu NW zwyciężył Robert Janocha przed Witoldem Zychem i Michałem Florkiem, natomiast wśród Pań zwyciężyła Małgorzata Krawczyk przed Beatą Inglot i Agatą Munią. Najlepszym Jedliczaninem został Robert Gleń a Jedliczanką Otylia Biedroń. Głównym sponsorem biegu był ORLEN POŁUDNIE. Głównym organizatorem zawodów był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Na zwycięzców czekały piękne puchary oraz nagrody finansowe. Przed rozpoczęciem biegu na Jedlickim cmentarzu na grobie Tytusa Trzecieskiego zostały złożone wiązanki kwiatów. W ceremonii otwarcia i wręczania nagród uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Gminy Marcin Filip, Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joanna Bril - Orlen Południe, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Wiesław Kubit - Orlen Południe, Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak, Piotr Bril prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze, Radny Powiatu Krośnieńskiego, Mariusz Biskup -członek zarządu MUKS Podkarpacie Jedlicze.. Wielu zawodników biorących udział w imprezie chwaliło organizatorów za perfekcyjne przygotowanie trasy. Na każdą Panią która ukończyła bieg na mecie dodatkowo czekały róże. Pomiar czasu zapewniła firma PifSport Państwo Teresa i Felicjan Piwowar. Prowadzenie zawodów zajął się Pan Wojciech Tomkiewicz.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Podkarpacie Jedlicze Składa Wielkie Podziękowania za Okazaną Pomoc: ORLEN-POŁUDNIE, Gmina Jedlicze, GOSiR Jedlicze, Team Jedlicze, Delikatesy Groszek, Koło Gospodyń w Długiem, Delta - Zręcin, Biuro Promocji - Miejsce Piastowe, Nadleśnictwo Kołaczyce, Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Kwiaciarni FLORIS Jedlicze, OSP Długie oraz Wielu Osobom które pomogły w organizacji. ZAPRASZAMY ZA ROK.