Siatkówka, Mielec 22.05.2017

BW

„BRĄZOWE” SIATKARKI z SP w JEDLICZU w FINALE WOJEWÓDZKIM IMS.

20170522 133508

W dniu 22 maja 2017 w szkole nr 6 w Mielcu odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce siatkowej dziewcząt. Do zawodów stanęło 4 najlepsze drużyny w województwie podkarpacki. Szkoły te wcześniej wygrały swoje turnieje w poszczególnych zawodach: półfinałach wojewódzkich, rejonowych, powiatowych i gminnych. W sumie do rywalizacji siatkarskich stanęło ponad 500 szkół z województwa podkarpackiego. W finale spotkało się cztery najlepsze.

Drużyny na wstępie zostały rozstawione do rozegrania pierwszych spotkań. Następnie zwycięzcy poszczególnych spotkań zmierzyli się o I miejsce, a przegrani rozegrali spotkanie o III miejsce. Ten system prowadzenia finału powoduje, że drużyna po pierwszym przegranym meczu nie ma szans walki już o wyższe miejsce niż trzecie i nie spotyka się z jedną z drużyn finałowych. Siatkarki rozgrywały spotkania do dwóch wygranych setów, do 25 punktów. Ostatecznie nasze siatkarki z SP w Jedliczu, które rozegrały bardzo dobre spotkania, stanęły na podium i wywalczyły brązowy medal. Należy zaznaczyć, że w finale walczyły z dziewczętami, które uczęszczają do klas sportowych siatkarskich. Zawodniczki Mielca mają 14 godzin tygodniowo zajęć siatkówki i grają w lidze podkarpackiej, podobnie dziewczęta z Tarnobrzega, które mają 10 godzin tygodniowo. Nasze zawodniczki poza normalnymi lekcjami wf uczęszczają na 4 godziny siatkówki do GOSiR w Jedliczu. Tym bardziej cieszy tak wysoka lokata wśród szkół o profilu sportowym.

Jest to kolejny medal w finale wojewódzkim dla tych dziewcząt. 7 maja 2017 r. drużyna z Jedlicza wywalczył brąz w finale wojewódzkim Kinder Sport, gdzie zmierzyła się z drużynami klubowymi i szkołami mistrzostwa sportowego.

Skład zwycięskiej drużyny: Izabela Bolanowska, Adrianna Janas, Aleksandra Hap, Zuzanna Jaskółka, Weronika Wiśniowska, Karolina Dobosz, Aleksandra Gabor, Natalia Świerczek, Katarzyna Haniebnik i Natalia Gierula.

Opiekun i trener dziewcząt pani Beata Wosiewicz.